شرمنده آقای دکتر در مورد مادرم که براتون نوشتم ۷ماه پیش سکته مغزی کردن و حالا سه تا از رگهای قلبشون گرفته محض اطلاعتون باید بهتون بگم که ۷ماه پیش سکته مغزی رو رد کردن09187049252

«تدابیر بیماران دچار گرفتگی عروق کرونر قلب»

• قبل از صبحانه:
پودر ماء الجبن افتیمونی طبق دستور
• صبحانه، ناهار، شام ، میان وعده، سالاد ، نان و نوشیدنی طبق دستور
• در طول روز یک عدد کاهو یا آب آن میل شود.
• در تمام غذاها کمی زعفران به علاوه ادویه مخصوص قلب (زعفران، زردچوبه، زیره، انیسون، رازیانه، هل، زنجبیل، آویشن، دارچین، گل سرخ خشک، تخم گشنیز پودر شده، میخک، زنیان و کمی فلفل) اضافه شود.
• رژیم سیر و لیموترش منقسم در چند وعده در طول روز مصرف گردد.
• مخلوط سیاهدانه و عسل روزی 3-2 قاشق مرباخوری با آب و عسل میل شود.
• دم کرده گاوزبان، بادرنجبویه، اسطخدوس، کاسنی همه قسمتها، ریشه مرغ، افسنتین از هر کدام 1 قاشق مرباخوری و چند عدد لیموعمانی را در فلاکس آبجوش دم کرده و یک قاشق غذاخوری افتیمون که در پارچه ای پیچیده و 2 بار هر بار به مدت چند ثانیه در آبجوش انداخته و سپس شیره کشیده و شیره آن به فلاکس اضافه شود. دم کرده با عسل، نبات، شکر سرخ یا ترنجبین شیرین کرده و روزی 5-4 بار استفاده شود.
• یک روز درمیان به تناوب از این دم کرده ها میل شود:
1) 10 عدد میوه نسترن در یک لیوان عرق نسترن شب خیسانده، در طول روز دم کرده و میل شود.
2) 1 قاشق غذاخوری کیالک در یک لیوان عرق کیالک شب خیسانده، در طول روز دم کرده و میل شود.
• شبها موقع خواب 2 استکان آب کرفس بنوشید.
شربت مفرح ابریشمی 2/5 قاشق غذاخوری با عرقیات مفرح و کیالک و جدوار و خمیره ابریشم یا گاوزبان و یا مروارید با نظر پزشک
کپسول صبرزرد یا فلوس و ترنجبین و یا مسهل عام در صورت صلاحدید پزشک
فصد اسیلم چپ و زالودرمانی روی قلب
• ورزش روزی 3 بار هربار 10 دقیقه واجب و ضروری است.

رژیم غذایی بیماران دچار گرفتگی عروق کرونر
قبل از صبحانه:
دستور ماء الجبن:
3 قاشق غذاخوری پودر ماء الجبن افتیمونی و 2 قاشق خاکشیر را در یک لیوان عرقیات قلب ( شامل مخلوط عرقیات سیب، به، اسطخدوس، سنبل الطیب، بادرنجبویه، گلاب، گاوزبان، نعناع، نسترن، بهارنارنج، آویشن، هل، دارچین، کیالک)داغ شده حل کرده و محتوای لیوان را 3 قسمت کنید. هر 10 دقیقه یک قسمت آن را گرم بنوشید و در فواصل یاد شده کمی ورزش نمایید تا عرق کنید. بعد از نوشیدن قسمت آخر لیوان تا 3-2 ساعت چیزی نخورید. بعد از این مدت اگر اشتها داشتید، می توانید صبحانه بخورید. (ترکیب ماء الجبن ذکر شده می تواند خود یک صبحانه باشد).

صبحانه:
• در روزهای مختلف به تناوب از موارد زیر استفاده شود:
1. مربای به / مربای سیب/ مربای بالنگ / مربای گلابی / مربای آناناس / مربای خلال نارنج / مربای شکوفه سیب/ مربای آمله و مربای هلیله بدون شیرابه (اگر مربا را خودتان تهیه می کنید ، در هنگام طبخ به آن کمی زعفران اضافه کنید) با نان مخصوص قلب
طرز تهیه نان مخصوص قلب:
آرد گندم را با مقداری پودر مغز پسته، مغز تخم کدو، تخم گشنیز، هل، دارچین، زعفران و کمی شنبلیله مخلوط کرده و با مقداری شیره انگور و آب خمیر کنید. در یک استکان به اندازه یک قاشق چایخوری مخمر- که قبلا از نانوایی تهیه کرده اید- بریزید. به اندازه نوک قاشق چایخوری شکر و کمی آب ولرم – دقت کنید که آب نه گرم و نه سرد باشد- اضافه کرده و روی استکان را بپوشانید و چند دقیقه در محیط نیم گرم قرار دهید تا زمانی که پف کرده و حجم مخلوط آب و مخمر زیاد شود. سپس مخمر را به خمیر اضافه نموده و روی خمیر را بپوشانید و به مدت نیم ساعت در محیط نیم گرم بگذارید تا خمیر به عمل بیاید. سپس داخل فر یا روی گاز نان را بپزید.
2. سیب پخته شده با دارچین و عسل و کمی زعفران
3. رب به یا رب سیب زعفرانی یا مخلوط آنها با نان مخصوص قلب
4. شیره انگور با نان سنگک یا نان مخصوص قلب
5. یک قاشق غذاخوری گلقند با نان مخصوص قلب
6. 30-21 عدد مویز (هر روز مصرف شود)
7. هفته ای 2 بار زرده تخم مرغ عسلی با پودر دارچین

یک ساعت بعد از صبحانه:
یک لیوان شیر بز با کمی گلاب و عسل و دارچین و هل ساییده و افتیمون (یک قاشق غذاخوری افتیمون را در پارچه ای پیچیده و 3-2 بار هر بار به مدت چند ثانیه در شیر در حال جوش قرار گرفته و سپس شیره کشیده شود.)

میان وعده صبح:
• در روزهای مختلف به تناوب از موارد زیر استفاده شود:
1. 2 عدد هویج متوسط را پخته، پوست و مغز سفت وسط آن را برداشته در ظرف چینی ریخته از شب تا صبح در هوای آزاد بگذارید. صبح با گلاب کمی عرق بیدمشک مخلوط کرده، پودر قند روی آن پاشیده بخورید.
2. حلوای ماش:
یک پیمانه ماش پوست کنده را بکوبید و با روغن کمی تفت دهید. 2 پیمانه شیر بز اضافه کنید و روی حرارت ملایم هم بزنید تا کمی غلیظ شود. سپس مقداری عسل اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا خمیر نسبتا سفتی به دست آید. پیش از برداشتن یک چهارم پیمانه مغز بادام پوست کنده خرد شده و کمی هل ساییده اضافه کرده و از روی حرارت بردارید.
3. پودر پسته، پودر سنجد، پودر کندر، کمی هل ساییده و کمی شکر مخلوط شود و 2 قاشق مرباخوری از مخلوط میل شود.
ناهار و شام:
نکات اولیه:
• در تهیه غذاهای گوشتی ذکر شده از گوشت بره یا بزغاله بی چربی، جوجه مرغ، جوجه خروس، بلدرچین، کبک یا گنجشک استفاده کنید.
• در تمام غذاها در هنگام طبخ یک استکان آب آهن تاب اضافه کنید.
• در تمام غذاها ترکیب ادویه ذکر شده شامل این موارد باشد: زعفران، زردچوبه، زیره، انیسون، رازیانه، هل، زنجبیل، آویشن، دارچین، گل سرخ خشک، تخم گشنیز پودر شده، میخک، زنیان و کمی فلفل.
• قبل و بعد از غذا به اندازه یک عدس سنگ نمک بخورید و خود غذا را بسیار کم نمک تهیه کنید.
• روی تمام غذاها در هنگام مصرف یک قاشق سبوس گندم یا برنج بپاشید.
• روغن مصرفی در غذاها روغن زیتون یا کنجد باشد.
• مقادیر ذکر شده در مواد اولیه غذاها جهت تهیه غذا برای 4 نفر می باشد.
• هفته ای 3 بار به جای وعده شام از غروب تا موقع خواب، هر ساعت یک استکان آب سیب با کمی گلاب و عسل و زعفران بخورید.

دستور غذایی:
1. سوپ مخصوص قلب:
یک استکان جو، یک استکان برنج، یک بشقاب جعفری خرد شده، کمی گشنیز همه را با آب پخته تا له شود. سپس کدوی سبز خرد شده، ادویه و روغن زیتون اضافه شود.(برای قوت بیشتر می توانید این سوپ را با گوشت جوجه مرغ یا بلدرچین تهیه کنید.)
2. آش ماش:
یک پیمانه ماش مقشر را با نیم پیمانه برنج ، نیم کیلو سبزی (شامل تره، شوید، کمی ترخون، مرزه، جعفری و پونه) و 2 عدد شلغم متوسط رنده شده در آب جوش ریخته و بپزید. در انتهای طبخ کمی ادویه اضافه کرده و روی آش را با پیاز داغ، سیر داغ و نعناع داغ تزیین کنید.

3. آش انار:
برنج را در آب بپزید تا نیم پخته شود، سپس کمی آب انار ترش با کمی قند یا آب انار شیرین و مقداری آب به شیرین داخل کنید، سپس کمی روغن بادام شیرین یا شیره مغز بادام شیرین اضافه کنید و بگذارید چند جوش بخورد تا مواد به خورد برنج برود. سپس ادویه را اضافه کنید. در این غذا می‌توان از گوشت جوجه مرغ یا گوشت بره استفاده کرد.

4. قلیه به و انار:
250 گرم گوشت را با 1 پیمانه بلغور خام، یک چهارم پیمانه برنج، یک چهارم پیمانه نخود، 1 عدد پیاز خرد شده، 2 حبه سیر خرد شده بپزید. در اواسط طبخ 150گرم به خرد شده اضافه کنید. در انتهای طبخ 1 قاشق شکر را در 1 پیمانه آب انار میخوش حل کرده و به همراه ادویه به غذا اضافه کنید و بگذارید جا بیفتد. روی غذا را با سیر داغ و نعناع داغ تزیین کنید.
5. شوربای جوجه خروس:
گوشت یک جوجه خروس را با یک پیاز خرد شده، 2 عدد هویج خرد شده و نیم پیمانه سبزی (جعفری و گشنیز) در آب جوش ریخته و روی حرارت بگذارید و نیم ساعت بعد نیم پیمانه برنج اضافه کنید. در 10 دقیقه آخر طبخ، 5 گرم بسفایج و سایر ادویه را اضافه کرده و موقع کشیدن غذا بسفایج را خارج کنید. در هنگام مصرف کمی آب لیموترش یا آب انار یا آب نارنج بیفزایید.

6. سوپ لپه:
یک پیاز را کمی تفت دهید و بگذارید با 1 پیمانه لپه و 2 حبه سیر رنده شده خوب بپزد. در اواسط طبخ 2 پیمانه آب مرغ به غذا اضافه نمایید. در انتها ادویه را اضافه نموده

نماد اعتماد الکترونیکی

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌ باشند و فعالیت‌ های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده توسط سایت با مجوز نشر از صاحب امتیاز اثر می باشد.

خبرنامه