رژیم بحران

رژیم بحران

رژیم بحران

رژیم غذایی :
  1. صبح ناشتا 3 قاشق غذاخوری خاکشیر و 1 قاشق چایخوری اسفرزه را به یک لیوان آب (دمای معمولی) افزوده و با یک قاشق غذاخوری ترنجبین شیرین و مصرف شود.
  2. ساعت 10 صبح و 4 عصر و شب قبل از خواب یعنی سه بار در روز هر بار یک لیوان عرق خارشتر و نصف استکان آبغوره خانگی بی نمک نجوشیده را مخلوط و مصرف شود.
  3. دستور مصرف پودر مسهل بحران: عصرها 2 قاشق غذاخوری از پودر را در 2 لیوان آب بجوشد تا یک لیوان بماند. سپس صاف کرده و مصرف شود.
نکات مهم :
  • مدت رعایت این رژیم 7 روز می باشد. (در صورت صلاحدید پزشک ممکن است این رژیم چند بار تکرار شود. در صورت ضعف شدید میتوان با مشورت پزشک این رژیم را سه روزه انجام داد.)
  • در طول مدت رژیم ناهار و شام فقط میتوان سوپ زیر را تهیه و میل کرد و از مصرف دیگر غذاها تا حد امکان اجتناب شود.

سوپ گشنیز: گشنیز+ اسفناج یا برگ چغندر+ عدس+ کمی برنج + گوشت مرغ بدون چربی + کمی نمک و پیاز و زردچوبه + لیموعمانی یا آلوبخارا کاملاً بپزد و لعاب بدهد.

  • در مدت رژیم از میوه جات فقط مجاز به مصرف سیب شیرین رسیده پوست کنده میباشید در صورت تمایل به نوشیدنی میتوان آب سیب میل کرد.
  • در صورت ضعف شدید بین وعده های غذایی میتوان عسل موم دار یا آب و عسل مصرف کنید.
  • در صورت عدم موجودی مسهل بحران در داروخانه میتوان طبق دستور زیر پودر های گیاهی را تهیه و به میزان مقادیر نوشته شده در زیر با هم مخلوط کرد و طبق دستور پودر مسهل بحران (بند3) مصرف کرد:

برگ سنا 50 گرم، گل محمدی 50 گرم، خطمی 25 گرم، ترنجبین 50 گرم، تخم کتان25گرم، افسنتین25گرم،گل بنفشه25 گرم، نیلوفر 25 گرم، چای ترش 25 گرم.

******** این رژیم غذایی 7 روز مصرف گردد ********

 

واحد تولید محتوای سلامتکده حضرت ولیعصر (عج)

نوشته های مرتبط
2 دیدگاه
نونا خانم

این رژیم برای چه زمانی مفید هست

لطفا اطلاعات کامل دهید

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *