تدابیر صرع

«تدابير صرع»

تحریک کننده های صرع که باید از آنها پرهیز شود:

اگر هوای محیط مناسب حال بیمار نباشد، باید بیمار به منطقه ای که هوایش به نفع اوست انتقال یابد. هوای بسیار گرم و بسیار سرد برای صرعیان مناسب نیست. قرار گرفتن در معرض باد تند، باد بسیار گرم، باد بسیار سرد، گرمای زیاد ناشی از تابش خورشید، آتش، بخاری و …. نشستن در زیر نور مهتاب، در جای بلند قرار گرفتن، از بلندی به پایین نگاه کردن، در گهواره و چرخ فلک نشستن، نگاه کردن به حرکات سریع و چرخنده و براق و دویدن همه از محرکات صرعند.
هر چیزی که باعث ضعف قلب شود مثل ترس زیاد، صدای مهیب، صدای رعد و برق، صدای زنگ، چیزهای غم انگیز و خشم آور، مخصوصا اگر به طور ناگهان باشند.
بوهای ناخوش (بوی قیر، گوگرد، موی سوخته) یا بوهای خوش خیلی تند. استحمام طولانی مدت، حمام رفتن قبل از هضم غذا، پاشیدن آب بسیار گرم به روی سر.
از مضرترین کارها برای صرعیان خوردن و نوشیدن بعد از حمام کردن است. خواب روز خیلی مضر است، بالاخص اگر طولانی باشد. بی خوابی زیاد، بیداری زیاد، بیداری در شب، با شکم پر خوابیدن، زیاد نزدیکی کردن، مستی ، پرخوری،امتلا و سوء هاضمه.
باید در طول روز یک وعده غذا خورده شود، در غیر این صورت یک وعده غذا را به سه قسمت تقسیم کرده ، یک سوم آن ناهار و دو سوم آن شام، بعد از ورزش سبک تناول شود و قبل از سیر شدن دست از غذا بکشند.
تنبلی و بی حرکتی ، ورزش با شکم پر. نباید از ورزش کردن خسته شوند. بعد از ورزش کمی استراحت خوب است. موقع ورزش سر بالا نگه داشته شود و زیاد تکان نخورد.

چند توصیه برای صرعیان

در مواقع حمله، این کارها انجام شود:

سر(به وسیله سبوس گندم یا نمک گرم شد )، گرم نگه داشته شود، مالیدن روغن قسط یا زنبق به مهره های گردن. بوییدن پیاز از وسط بریده.

در مواقعی که حمله متوقف است:

• ماساژ بدن به آرامی از بالا به پایین از سینه و پشت به تدریج به سمت ساق ها به حدی که بدن سرخ شود. بعد از ماساژ چند قدم پیاده روی توصیه می شود. بعد از اینکه ماده به پایین جذب شد، ماساژ سر با شانه انجام شود.

• مصرف آنغوزه با سکنجبین روزی 2بار، برای بزرگسالان 1 تا 1/5نخود و برای اطفال نصف نخود

• مصرف پنیرمایه حیوانات با سرکه یا سکنجبین 1 تا 2 نخود روزانه. بعد از مدت هفته ای 2 تا 3 بار

• بوییدن مشک

پرهیزات غذایی صرعیان

غذاهای خیلی چرب، شیرینی های خیل شیرین، شیرینی قنادی، غذاهای غلیظ و نفاخ و تند، گوشت گاو، گوساله، شتر،گوسفند، ماهی ، گوشتهای نمک سود. انواع ترشی ها در صرع سرد، شیر، لبنیات و هر چیزی که از شیر درست شود. هر چیزی که بخارات را برانگیزد مثل فلفل، خردل، سیر، پیاز، شلغم ، کلم ، کلم قمری، تره ، ترب، تره تیزک ، باقالی ، عدس (مگر با آب جو پوست کنده جوشیده شود) و مخصوصا کرفس که خیلی مضر است و ماده صرع را می جنباند. همه میوه های تر، نان فطیر. هر چیز تند و تیز.

نكته: *اگر گوشت بز زیاد مصرف شود امكان بروز صرع وجود دارد.

غذاهای مفید برای صرعیان

گوشت جوجه مرغ، دراج، تیهو، گنجشک، کبوتر، بزغاله، ماهی کیلکا، مویز، انجیر خشک، توت خشک، پسته، مغز بادام پوست گرفته (شب11 تا 15 عدد بادام درختی را شکسته، در آب قرار داده روز بعد پوست نازک قهوه ای را برداشته مغز را خوب جویده قورت دهید) شیر بادام، حریره بادام، عرق بادرنجبویه، مکیدن نیشکر، ترش کبر، ترشی لبو. خوراک از گوشت بزغاله یا بره با روغن زیتون یا کنجد و ادویه جات گرم مثل دارچین و زیره سبز و انیسون. شوربای مرغ یا سوپ جوجه با شوید و گشنیز و زیره و دارچین و چغندر و روغن بادام شیرین یا زیتون. (دارچین، انیسون، زیره سبز، شوید،
گشنیز در غذاها مصرف شود). پونه و کاهو ضرر ندارد. کباب، نان خشکار (نانی که گندم آن را شسته و سبوس آن را نیاز نگرفته باشند). نانی که گشنیز خشک در آن باشد. میوه های قابض مثل به (یا مربای به) بعد از غذا مصرف شود. آب پز چغندر و روغن زیتون قبل از غذا برای لینت دادن شکم مفید است. قبل و بعد از غذا به اندازه نصف نخود سنگ نمک مزمزه شود. به جای آب ماءالعسل میل شود.

صرع اطفال

از آب و مبردات (سردی ها) پرهیز شود. اگر بچه شیرخوار است، مادر شیرده غذای خوب و مایل به گرمی و لطیف بخورد. از هر چیزی که تولید شیر آبکی ، فاسد یا غلیظ می کند بپرهیزد. از جماع و بارداری اجتناب نماید. از چیزهای که باعث ترس بچه می شود دور بماند. قبل از غذا بچه را به آرامی ورزش بدهد. بعد از غذا حرکت نکند. گلقند عسلی یا شکری با سکنجبین عسلی مفید است. گاهی بدن از بلغم پاکسازی شود. بستن عود الصلیب (فاوانیا) به گردن.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *