آبگوشت شترمرغ

مواد لازم: 50 گرم گوشت شترمرغ- 50 گرم نخود- 2 عدد پیاز- روغن بادام یا زیتون -4 سانتیمتر چوب دارچین، زیره، نمک و کمی زعفران

طرز تهیه: نخود را 24ساعت در آب خیسانده، همراه با گوشت و پیاز و کمی آب بگذارید بپزید. ادویه‌‌ها را به آن اضافه کنید و روی شعله ملایم بگذارید کاملاً جا بیفتد. در انتها زعفران و روغن زیتون یا بادام شیرین را به آن اضافه کرده و میل نمایید.

نخوداب: یبوست ناشی از ضعف روده

مواد لازم 1: 200 گرم گوشت ماهیچه گوسفند یا مرغ چاق- 50 گرم نخود- 3 قاشق برنج – یک عدد پیاز- روغن بادام یا زیتون -4 سانتیمتر چوب دارچین- زیره، نمک

مواد لازم2: گوشت بره یا جوجه مرغ یا بلدرچین یا کبک 200 گرم- نخود 2 لیوان -پیاز متوسط 1 عدد- روغن زیتون یا بادام شیرین 2-3 قاشق غذاخوری – ادویه‌های گرم مثل نمک، فلفل، دارچین و زیره به مقدار لازم.

طرز تهیه: نخود را 24ساعت در آب خیسانده، همراه با گوشت و پیاز و کمی آب بگذارید بپزید. ادویه‌‌ها را به آن اضافه کنید و روی شعله ملایم بگذارید کاملاً جا بیفتد. در انتها روغن زیتون یا بادام شیرین را به آن اضافه کرده و میل نمایید.

نخودآب بدون گوشت

مواد لازم: نخود 2 لیوان- شوید و گشنیز خشک هرکدام 2 قاشق غذاخوری- روغن زیتون یا بادام شیرین 2-3 قاشق غذاخوری- ادویه‌های گرم مثل نمک، فلفل، دارچین و زیره به مقدار لازم.

طرز تهیه: نخود را با آب و نمک و شوید و گشنیز و سایر ادویه‌ها بگذارید روی شعله ملایم بپزد و در هنگام مصرف به عنوان چاشنی از روغن زیتون و آبلیمو استفاده کنید.

نکته: به جای شوید و گشنیز خشک می‌توانید از شوید و گشنیز تازه استفاده کنید.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *