کزارش یک مورد سرفه مزمن بهبود یافته با درمانهای طب ایرانی

بیمار خانم 38 ساله با سابقه جوش های مزمن صورت که درمانهای طب رایج بر آنها بی تاثیر بود مراجعه نمود. بیمار از سرفه های مکرر مخصوصا در فصول سرد و خلط پشت حلق نیز شکایت داشت. در نخستین ویزیت به بیمار توصیه شد که پرهیزات عمومی، تدابیر نزله و زکام، تدابیر کبد و رژیم سیب را رعایت نماید. به وی تاکید شد که روزانه از آلبالو، زغال اخته، تمرهندی، شاهتوت، رب انار، سکنجبین و شربت زرشک استفاده نماید. داروهای تجویز شده به بیمار عبارت بودند از: عرقیات کبد با خاکشیر و ترنجبین، ماء الجبن افتیمونی با خاکشیر و عرقیات کبد، کپسول اسطخدوس، چکاندن قطره های نازیل، آلرژی و بنفشه داخل بینی، روغن مالی سینوس ها، اطراف گوشها و گردن. اعمال یداوی توصیه شده به بیمار عبارت بودند از: حجامت عام، حجامت کبد، حجامت پشت گوش یا زیر چانه و زالودرمانی.

ویزیت دوم 2 ماه بعد از ویزیت اول صورت گرفت. بیمار دستورات را رعایت نموده بود. خلط پشت حلق و سرفه بهبود یافته و جوش صورت از بین رفته بود.

نوشتن دیدگاه


نماد اعتماد الکترونیکی

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌ باشند و فعالیت‌ های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده توسط سایت با مجوز نشر از صاحب امتیاز اثر می باشد.

خبرنامه