تدابير تنقيه


«تدابير تنقيه»
طرز تهیه داروی تنقیه:
3 قاشق غذاخوری از پودر تنقیه را در 3 لیوان آب بجوشانید (روی شعله ملایم)، تا2 لیوان باقی بماند. بعد صاف نموده و 2 الی 3 قاشق غذاخوری صابون گل ختمی رنده شده و 2 تا 3 قاشق غذاخوری روغن بادام شیرین اضافه کرده و تنقیه نمایید.
نکته : برای کودکان پودر تنقیه 5/1 قاشق غذاخوری و آب هم 2 لیوان که 1 لیوان آن بخار شود و 1 لیوان بماند، صابون هم 1 قاشق غذاخوری، روغن بادام شیرین 1 الی5/1 قاشق غذاخوری مصرف شود.
روش تنقیه:
به وسیله سوند نلاتون و سرنگ گاواژ 60 سی سی انجام می‌شود.
ابتدا به حالت سجده بخوابید، سوند نلاتون را با روغن بادام شیرین چرب کرده و حداقل دو سوم آن را داخل مقعد گذاشته و مواد تنقیه ولرم را که آماده کردید به وسیله سرنگ گاواژ60 سی سی برای بزرگسالان و از همان سرنگ40 سی سی برای کودکان از طریق سوند نلاتون تزریق ‌کنید. کسانی که اذیت می‌شوند به وسیله ژل لیدوکائین هم می‌توان بی‌حسی موضعی انجام دهند.
تنقیه هر روز 3 تا 5 بار پشت سر هم هر 10 دقیقه یک ‌بار باید انجام شود. بهترین زمان انجام آن صبح یا عصر
می باشد. بعد از تزریق مایع مدتی (در حد تحمل) به سمت چپ یا به پهلویی که درد دارد بخوابد. سپس تخلیه نمایند تعداد دفعات انجام تنقیه طبق دستور پزشک تعیین می شود ولی به طور معمول سه تا پنج روز پشت سر هم انجام شده و سپس یک روز در میان انجام شود و بعد هفته‌ای 2 بار، یعنی 3 روز در میان.

نوشتن دیدگاه


نماد اعتماد الکترونیکی

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌ باشند و فعالیت‌ های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده توسط سایت با مجوز نشر از صاحب امتیاز اثر می باشد.

خبرنامه