تدابير خونساز

«هو الشافی»
هر شب 40 عدد مویز را در سرکه انگور خانگی بخیسانید به طوری که سرکه روی مویز ها را بپوشاند، صبح مویزها و سرکه را با هم در پارچه ای ریخته و فشار دهید، شیره خارج شده از آن میل شود. یک ماه تا چهل روز انجام شود.
- شربت شیره انگور: سرکه انگور خانگی را با شیره انگور به نسبت 1 به 10(شیره انگور 10 برابر سرکه باشد) مخلوط کرده و با هم بجوشانید تا چند قل بخورد .با کمی آب رقیق کرده بنوشید.روزانه 5- 6 مرتبه استفاده شود.
- هفته ای 2 بار هر بار 5/1 کیلو استخوان راسته گوسفند را بدون گوشت و مغز حرام با نمک و پیاز و زردچوبه در دیگ زودپز با آب فراوان حدود 8 ساعت بپزید تا استخوان ها کاملا نرم شوند. عصاره آن را بگیرید و تفاله را دور بریزید. 3 استکان تا 3 لیوان در طول روز بنوشید یا در غذاهای خود بریزید.
- شربت فواکه خونساز: آب انگور، آب به، آب آناناس، آب سیب، آب داخل نارگیل، آب انبه، لیموشیرین، هر کدام 250گرم عرق بید مشک، کاکوتی، بادرنجبویه، گل گاوزبان، گزنه، عرق شاه اسپرم و ریحان هر کدام نیم لیتر، همه را با هم مخلوط کرده و 10 دقیقه روی شعله ملایم بجوشانید، شکرقرمز یا شکر سفید یا عسل مخلوط کرده 10 دقیقه دیگر بجوشانید. سپس نصف قاشق چای خوری زعفران ساییده به آن افزوده و 10 دقیقه دیگر بجوشانید. روزانه 1- 3 استکان یا لیوان میل شود.
- شربت بذرها: تخم شربتی، بالنگو، فرنجمشک، کاسنی، کرفس، اسفرزه، جعفری، شوید، سیاه دانه، زیره سیاه، قدومه، بارهنگ، شبدر، رازیانه، تره، یونجه، ریحان، شنبلیله، شاهی، شلغم، هویج را با عسل مخلوط کرده و معجون بسازید یا با آب جوش و شکر قرمز شربت شود.
- شربت عسلاب: روزی 2 بار، هر بار یک قاشق غذاخوری عسل مرغوب طبیعی را در یک لیوان آب جوش حل کرده بنوشید.
- انجیر + آلوبخارا: 5 عدد انجیر+ 10عدد آلوبخارا شب در آب خیسانده، صبح ناشتا میل شود.
- تخم شربتی، تخم بالنگو، تخم فرنجمشک، خاکشیر هر کدام یک قاشق چایخوری با گلاب و عرق بیدمشک و شکر سرخ. بهتر است که صبح ها مصرف شود.
- آب هویج با عسل روزانه 1-2 استکان، آب انار تازه با ترنجبین ( 3 قاشق مربا خوری در یک لیوان آب انار )
- فالوده سیب: 2- 3عدد سیب رنده شده با عرق بیدمشک و یک قاشق مرباخوری تخم خرفه نیم کوب شده و عسل. اگر در طول روز از 10- 15 عدد سیب به صورت فالوده، مربا، آب سیب یا لواشک سیب استفاده شود بسیار موثر و کمک کننده است.

نوشتن دیدگاه


نماد اعتماد الکترونیکی

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌ باشند و فعالیت‌ های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده توسط سایت با مجوز نشر از صاحب امتیاز اثر می باشد.

خبرنامه