توصیه هایی در مورد اصلاح خون

«هوالشافی»

توصیه هایی در مورد اصلاح خون:
هر شب 40 عدد مویز را در سرکه انگور خانگی بخیسانید به طوری که سرکه روی مویز ها را بپوشاند، صبح مویزها و سرکه را باهم در پارچه ای ریخته و فشاردهید، شیره خارج شده ازآن میل شود. یک ماه تا چهل روز انجام شود.
- شربت شیره انگور: سرکه انگورخانگی را با شیره انگور به نسبت 1 به 10 (شیره انگور 10 برابر سرکه باشد) مخلوط کرده و با هم بجوشانید تا چند قل بخورد. با کمی آب رقیق کرده بنوشید. روزانه 5-6 مرتبه استفاده شود.
-هفته ای 2 بار هر بار 5/1 کیلو استخوان راسته گوسفند را بدون گوشت و مغز حرام با نمک و پیاز و زردچوبه در یک زودپز با آب فراوان حدود 8 ساعت بپزید تا استخوان ها کاملا نرم شوند. عصاره آن را بگیرید و تفاله را دور بریزید.3 استکان تا 3 لیوان در طول روز بنوشید یا در غذاهای خود بریزید.
- شربت فواکه خونساز: آب انگور، آب به، آب آناناس، آب سیب، آب داخل نارگیل، آب انبه، لیمو شیرین، هر کدام250 گرم عرق بید مشک، کاکوتی، بادرنجبویه، گل گاوزبان، گزنه، عرق شاه اسپرم و ریحان هر کدام نیم لیتر، همه را با هم مخلوط کرده و 10 دقیقه روی شعله ملایم بجوشانید. سپس نصف قاشق چای خوری زعفران ساییده به آن افزوده و 10 دقیقه دیگر بجوشانید. روزانه 1-3 استکان یا لیوان میل شود.
شربت بذرها: تخم شربتی، بالنگو، فرنجمشک، کاسنی، کرفس، اسفرزه، جعفری، شوید، سیاهدانه، زیره سیاه، قدومه، بارهنگ، شبدر، رازیانه، تره، یونجه، ریحان، شنبلیله، شاهی، شلغم، هویج را با عسل مخلوط کرده و معجون بسازید یا با آب جوش و شکر قرمزشربت شود.
- شربت عسلاب: روزی 2 بار، هر بار 1 قاشق غذاخوری عسل مرغوب طبیعی را در یک لیوان آب جوش حل کرده و بنوشید.
- انجیر+ آلو بخار: 5 عدد انجیر + 10 عدد آلوبخارا شب در آب خیسانده، صبح ناشتا میل شود.
- شربتی از تخم کاسنی ,ریشه شیرین بیان , هر کدام 9 گرم با شکر سفید 30 گرم بنوشند (بهتر است صبح مصرف شود)
- شربتی از گل گاو زبان، تخم کاسنی، بادرنجبویه، ریشه شیرین بیان با شکر بنوشند(بهتر است صبح مصرف شود)
- تخم شربتی، تخم بالنگو، تخم فرنجمشک، خاکشیر هر کدام 1 قاشق چای خوری با گلاب و عرق بیدمشک و شکر سرخ شربت کنید بهتر است که صبح ها مصرف شود.
- آب هویج با عسل روزانه 1-2 استکان، آب انار تازه با ترنجبین ( 3 قاشق مررباخوری در 1 لیوان آب انار)
- فالوده سیب: 2-3 عدد سیب رنده شده با عرق بیدمشک و 1 قاشق مرباخوری تخم خرفه نیمکوب شده و عسل. اگر در طول روز از 10- 15 عدد سیب به صورت فالوده, مربا, آب سیب یا لواشک سیب استفاده شود بسیار موثر و کمک کننده است.
رژیم غذایی تومورهای بدخیم و خوش خیم
پرهیز از شیر و فراورده های شیری غیر از روغن حیوانی, پرهیز از مصرف سویا, پسته, سیب زمینی, ریحان بنفش, بادمجان، عدس، لوبیا، آب یخ، گوشت گاو و گوساله، دل، جگر و قلوه گوسفند، نوشابه، غذای کبابی، سرخ کردنی، چربی، بستنی، پفک، چیپس، سوسیس، کالباس، انواع پیتزا، ساندویچ، شیرینی قنادی، شوری جات، مواد غذایی کارخانه ای، انواع کمپوت و کنسرو روغن نباتی جامد و مایع.
صبحانه
نان جو، فندق و گردو، شربت شيره انگور، فالوده سيب یا کمپوت سیب با عسل، بخورد که از شب قبل روي شعله ملايم پخته شده باشد همراه با جوانه ماش و نان جو و کاهو و با جوانه و برگ لطيف کرفس، پاچه گوسفندي که چربي آن گرفته شده باشد با شربت رب انار يا آب انار تازه.
ناهار و شام
- آب جو: مقداري جو و نخود را روي شعله ملايم با نمک و کمي پياز پخته و هنگام مصرف با کمي روغن زيتون و آبغوره يا آب ليموي تازه ميل شود.
- سوپ گشنيز: سبزي گشنيز، اسفناج، برگ چغندر، کمي برنج، ماهيچه گوسفندي، يا مرغ خانگي و يا پرندگان ديگر بدون چربي با آلو بخارا و آبغوره.
- نخود آب: مقداري نخود با آب و نمک روي شعله ملايم خوب پخته شود هنگام مصرف کمي روغن زيتون با آبليمو همراه شود.
- کدو، برنج، گشنيز، جعفري، روي شعله ملايم پخته، همراه با ساقه لطيف کرفس و کاهو ميل شود.
- کته گشنيز: برنج را با مقدار زيادي گشنيز به صورت کته پخته با سالاد کاهو و هويج ميل شود.
ميگو که با سبزي جعفري و نعناع و گشنيز يا هر سبزي دلخواه ديگر با نان سنگک ميل شود.
- آبگوشت بدون چربي: نخود با گوشت گوسفند بدون چربي و عصاره تازه گوجه‌فرنگي و ليمو عماني و به پخته با نان جو ميل شود.
- از خوشبو کننده‌هاي شيميايي، اسپري حشره‌کش، صابون‌هاي عطري استفاده نشود.
ماءالشعیر:مقداری جو را از قبل خیسانده و با 14 تا 20برابر آن آب بجوشانید به محض شکفته شدن جوها ,شعله را خاموش کرده و بگذارید تا ته نشین شود. آب بالای آن را صاف کرده نیمه گرم بنوشید .ماء الشعیر معتدل الغذا و منضج اخلاط است اخلاط سوخته را از بدن پاک می کند و موجب پاکسازی معده میشود .
زیرباج : گوشت را تکه تکه کرده و با دارچین و نخود پوست گرفته و روغن بادام یا کنجد تازه و آب بجوشانید تا بپزد. به اندازه نصف وزن گوشت سرکه ,نصف سرکه جلاب یا شکر سفید ,زیره ,مقداری مغز بادام خام که در گلاب شیره گرفته شده ,گشنیز خشک و کمی زعفران به آن اضافه شود و یا پیاز را ورق کرده با گشنیز خشک کوبیده در روغن بادام سرخ کنید و روی آن آب بریزید تا چند جوش خورده تا بپزد.سپس کمی سرکه و شکرسفید و گشنیز خشک و زیره به آن اضافه کنند.
جلاب:یک کیلو شکر را با 3 کیلو گلاب روی حرارت ملایم قرار داده بجوشانید و کف آن را بگیرید تا مقدار آن به نصف برسد 1 گرم زعفران ساییده شده را به آن اضافه کنید.
ترکیبات اسفیدباج:گوشت جوجه مرغ یا بال مرغ یا گوشت بزغاله یا پرندگانی که گوشت سبک و زود هضم دارند. اسفناج, شوید, کدو, گشنیز و کمی شنبلیله ,ماش پوست کنده , جو پوست کنده و ادویه جات مثل دارچین,نمک,. گوشت را با آب بجوشانید و کف آن را بگیرید سپس سبزیجات و حبوبات را اضافه کرده تا بپزد. میتون موقع طبخ مقداری برنج به آن افزود ادویه جات یا آبغوره یا آبلیمو اضافه شود.
آب خارشتر 1 تا 2 استکان در روز اگر گیاه تازه موجود نباشد خشک آن را در آب بجوشانید ,در ابتدای بروز سرطان معده بسیار موثر است زیرا از سیر بیماری جلوگیری میکند و همچنین در سرطان مجاری ادراری.
تنقیه و پاکسازی بدن به عنوان مثال با ماءالجبن افتیمونی
جلوگیری از پیشرفت و منع زیاد شدن بیماری با اصلاح تغذیه و تقویت عضو صورت می پذیرد. باید غذاهایی خورده شود که موجب سردی و تری می شوند و خلط نیک و خون صالح تولید می کنند, سبک و زود هضم باشد و در کمیت نیز کمتر از حدی باشد که قدرت هضم آن را دارد. باید حرارت کبد با غذاها و نوشیدنی های سالم و موافق به اعتدال برسد تا جلوی سوختن خون را بگیرد.
از غذاهای مولد سودا مثل عدس ,بادمجان,کلم رومی, گوشت حیوانات شکار, گوشت گاو و گوساله، پنیر کهنه و شور, شوریجات، غذاهای تند انواع پیتزا و ساندویچ بازاری، سوسیس کالباس، همبرگر، انواع سس ومواد غذایی کارخانه ای و هر چیزی که خون را غلیظ میکند و نیز غذاها و ادویه جات گرم و حاره که خون را سیاه می کند اجتناب شود، اگر قوت ضعیف شود تخم ماکیان و جوجه آنها و بزغاله بخورند زرده تخم مرغ عسلی یا نیم پخت، گوشت بزغاله، بره، ماهی رضراضی، جوجه مرغ خانگی که خوب پخته شود، سبزیجات تر مثل کدو، اسفناج، خرفه خوب است. در صورت حرارت زیاد بدن دوغ گاوی تازه که کره آن را گرفته باشند مصرف شود. نوشیدنی هایی که تسکین گرما می کنند مثل ماء الشعیر و شیره خرفه بنوشند .
غذاهای مولد خون نیک و صالح مثل زیرباج با گوشت بزغاله یا بره یا تیهو و ماکیان، اسفیدباج, آش ماش و نخود با مغز بادام و شیره بادام و روغن بادام و شوید، سوپ جو با آبغوره
ماء العسل (اگر افتیمونی باشد بهتر است) سکنجبین ,شربت رضوی,آب سیب ,فالوده سیب,مربای سیب ومربای به توصیه می شود.
از میوه ها سیب و به رسیده و شیرین ,انگور شیرین,انار شیرین که با پیه و پوست نازک داخل آن خورده شود ,انجیر مناسب است.

دیدگاه‌ها   
0 #3 مدیر سایت 1397-12-23 12:50
به نقل از mastaneh:
سلام آقای دکتر
لطفا در مورد بیماری آلوپسی سکه ای که تبدیل به یونیورسال شده درمانی وجود دارد ؟

سلام بله آلوپسی سکه ای در طب سنتی قابل درمان میباشذ.
نقل قول کردن
0 #2 مدیر سایت 1395-07-27 20:16
به نقل از هدایتی:
سلام آقای دکتر، اگر امکان دارد درباره تدابیر عفونت ریه هم راهنمایی کنید.متشکرم

با سلام
بهتر است این افراد تحت معاینه و ویزیت حضوری قرر بگیرند.
نقل قول کردن
0 #1 هدایتی 1394-06-14 11:19
سلام آقای دکتر، اگر امکان دارد درباره تدابیر عفونت ریه هم راهنمایی کنید.متشکرم
نقل قول کردن
نوشتن دیدگاه


نماد اعتماد الکترونیکی

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌ باشند و فعالیت‌ های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده توسط سایت با مجوز نشر از صاحب امتیاز اثر می باشد.

خبرنامه