توصیه های قبل و بعد از زالو درمانی

توصیه های مورد توجه قبل از زالو درمانی :
1- تمام آداب حجامت و فصد (زمان و مکان رژیم های غذایی قبل و بعد) درباره زالو درمانی هم صادق است .
2- قرص وارفارین (WARFARIN ) و اسپرین (ASA ) و دی پیریدامول (DIPYRIDAMOL ) و اسویکس (OSVIX ) و کلوپیدگرل (CLOPIDOGREL ) و قرص های مسکن حداقل سه روز پیش از زالو درمانی باید ( با نظارت و مشورت پزشک) قطع شود.
3- موهای موضع زالو درمانی کاملاً باید پاکسازی و تراشیده شود.
4- برای زالو درمانی موضع پا و زانو و مچ پا یک جفت دمپایی راحتی به همراه بیاورید .
5- بیست و چهار ساعت قبل از زالو درمانی مقاربت جنسی نداشته باشید.
6- موضع زالو درمانی را فقط با آب خالی و صابونهای غیر معطر قبلاً شستشو دهید. ( از عطر و ادکلن و شوینده های معطر اجتناب کنید.)
7- پس از زالو درمانی موضع زالو اغلب اوقات؛ خونریزی دارد و برای پیشگیری از ضعف و سایر مشکلات ، برنامه کاری، سفر ، مهمانی پس از زالو درمانی نداشته باشید و لااقل هشت ساعت پس از آن در استراحت و آرامش به سر ببرید.
8- برای زالو درمانی عجله نکنید .ابتدا با داروهای گیاهی خاص ، بادکش و حجامت و فصد باید خون و کبد پاکسازی شود و سپس زالو درمانی اثر فوق العاده ای خواهد داشت.
9- مصرف غذاهای سرد (لبنیات ، تخم مرغ، برنج، مرغ ، خیار و کاهو، کیوی ، گوجه فرنگی ، ماکارونی ، آش جو ، لوبیا و ... ) قبل از زالو درمانی مجاز نیست. (حداقل هشت ساعت)
10- مصرف رب انار ، آب انار و گلاب (شش واحد آب انار + یک واحد گلاب ) مسهل ها و منضج های گیاهی قبل از زالو درمانی (حداقل یک هفته ) ، بازده زالو درمانی را بسیار مطلوب می کند .از پزشک خود فهرست مسهل ها و منضج ها را بخواهید.
11- گرسنگی یا پر خوری و بی خوابی و کم خوابی سبب کاهش تاثیر زالو درمانی خواهد شد.
12- زنها در حاملگی و ایام عادت ماهیانه نباید زالو درمانی کنند.
13- قبل و بعد از زالو درمانی استحمام طولانی و گرم و سونا و جکوزی جایز نیست.
14- زمان زالو درمانی آرامش روحی و عصبی و جسمی لازم است .در صورت داشتن استرس و ترس ، اضطراب و هیجان زیاد یا نشاط بیش از حد با پزشک و دستیار مشورت کنید.
15- اگر قبل و زمان زالو درمانی ، تلخی دهان و خشکی دهان دارید اندکی رب انار و رب آلو تناول کنید.
16- اسهال ، ادرار زیاد ، تعریق فراوان ، استفراغ فراوان قبل از زالو درمانی نباید باشد.
17- زالوهای مورد مصرف طبی و استریل و یکبار مصرف بوده و قبل از استفاده پزشکی ماهها نگهداری و به شیوه های گوناگون پرورشی آماده مصارف پزشکی می شوند. (نگران آلودگی و انتقال بیماری توسط زالوها نباشید!)
18- زالو درمانی در نوزادان و اطفال نیز کاربردهای تخصصی و بسیار جالبی دارد...
19- در صورتی که مبتلا به بیماریهای خونی و انعقادی و خونریزی دهنده هستید حتما قبل از اقدامات درمانی پزشک را مطلع سازید .( بیماریهایی نظیر هموفیلی ، کمبود پلاکتها و کم خونی و تالاسمی و ...)
20- حدود یکصد بیماری توسط زالو درمان می شوند که برخی از آنها عبارتند از : واریس ، گرفتگی عروق قلب ، جوش صورت ، سرگیجه ، سردرد میگرنی ، مشکلات شنوایی ، آرتروز و درد مفاصل ، بواسیر ، اگزما ، خارش بدن ، عفونت لثه ، سیاتیک ، وسواس ، خار پاشنه ، فشار خون و ...

 

توصیه های مورد توجه پس از زالو درمانی
1- تا چهار روز موضع زالو با آب تماس نداشته باشد.
2- موضع زالو ها بطور طبیعی هشت تا شانزده ساعت خونریزی دارد . در صورت خونریزی عادی و ملایم نگران نباشید . تحرک کمتر و حالت دراز کش سبب کاهش خونریزی می گردد . پس از دوازده ساعت ادامه خونریزی به پزشک مراجعه کنید یا با مطب تماس بگیرید.
3- هشت ساعت پس از زالو درمانی پانسمان را باز کنید و در صورت خونریزی پودر گیاهی انعقاد را روی موضع بریزید و مجدداً پانسمان کنید.
4- احتمال تورم و گاه خارش موضع زالو پس از بیست و چهار ساعت شروع می شود و گاهی تا یک هفته ادامه دارد که در صورت خارش محدود از روغن بنفشه و روغن گشنیز یا روغن کافور استفاده کنید و در موضع زالو استعمال کنید . در موارد خارش شدید به مطب مراجعه کنید.
5- پس از زالو درمانی تا بیست و چهار ساعت مقاربت جنسی نداشته باشید.
6- پس از زالو درمانی استراحت فیزیکی و بدنی و حتی استراحت فکری (پرهیز از تنش ، مطالعه ، تلویزیون ، مهمانی یا ...) توصیه شده است .(حدود هشت ساعت)
7- تا بیست و چهار ساعت نمک و تخم مرغ و ماهی و ترشی جات مصرف نشود.
8- تماس سرما و آب سرد با موضع زالو سبب خارش شدید و تورم می گردد.
9- بطور کلی غذاها و ادویه و میوه های بسیار گرم و بسیار سرد پس از زالو درمانی ممنوع و مضر می باشد و بیشتر از غذاهای معتدل نظیر ، کرفس ، جو، گلابی، آبگوشت، شیر برنج، قیمه ، سیب ، سوپ جو، سکنجبین، سرکه شیره و ... باید استفاده کرد.
10- مصرف غذاهای سنگین و چرب و پرخوری پس از زالو درمانی بسیار ضرر دارد.
11- پس از زالو درمانی حتی المقدور کمتر سرپا بایستد و پیاده روی کمتر داشته باشد.
12- خواب پس از زالو درمانی تا شش ساعت ممنوع است.
13- مصرف غذاهای شور و حمام گرم پس از زالو درمانی جایز نیست . ( هر هشت ساعت یک لیوان شربت عسل تا سه روز ) مصرف شربت عسل، آب انار و گلاب ، مالت جو و شکر سرخ پس از زالو درمانی مفید است.
14- ندرتاً پس از زالو درمانی عوارضی نظیر تب و تپش قلب ، ازدیاد فشار خون ، اضطراب ، سردرد ، سردی و لرزش بدن ، رنگ پریدگی ، تهوع و ... پیش می آید که پزشک شما را راهنمایی خواهد نمود .(این عوارض موقت و مقطعی بوده و جای نگرانی ندارد.)
15- تا بیست و چهار ساعت پس از زالو درمانی مصرف تخم مرغ و غذاهای حاوی تخم مرغ ممنوع است.
16- غذاهای بسیار تند و تیز و بسیار ترش و بسیار شیرین تا بیست و چهار ساعت ممنوع است. (ادویه و کتلت و ...)
17- در صورت عطش و خشکی دهان پس از زالو درمانی ماء الشعیر و شکر سرخ هر هشت ساعت میل شود .
18- جهت جبران خون از دست رفته 5 شب هر شب یک تا دو سیخ گوشت گوسفند کباب شده (بدون نان و بدون برنج ) خالی میل نمایید . ( به جای شام) با سماق و لیمو ترش و عسل میل شود کاملتر خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


نماد اعتماد الکترونیکی

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌ باشند و فعالیت‌ های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده توسط سایت با مجوز نشر از صاحب امتیاز اثر می باشد.

خبرنامه