تدابیر افراط خونریزی قاعدگی بانوان


«تدابیر افراط خونریزی قاعدگی بانوان»
1ـ قرص پادزهر احمدیه 3تا صبح 3 تا ظهر 3 تا شب با عرق بید و خارشتر و کمی عسل در زمان خونریزی یا نزدیک آن، تعداد آن به تدریج تا روزی 30 عدد افزایش پیدا کند تا خونریزی کاملا قطع شود.
2ـ بارهنگ 1 قاشق چایخوری2 تا 4 بار در روز تا 2 ماه با آب جوش و کمی عرق نعنا و کمی خاکشیر و عرق خارشتر مصرف شود.
3ـ كپسول حابس دم با پودر حابس دم )طبق دستور)روزی 3-2 بار تا بند آمدن خونریزی
4ـ ماءالجبن با پنیر مایه و کمی سرکه به صورت تامپون واژینال استفاده شود. هر 2-1 ساعت تامپون تعویض گردد تا کاملا خونریزی بند آید و بعد از آن روزی 6-5 بار استفاده شود. برای تهیه ماءالجبن: نیم کیلو شیرتازه و ترجیحاً محلی را بجوشانید، سپس شعله را خاموش کرده و 3 نخود از پنیر مایه شتر اعرابی را در آن حل کرده و کمی سرکه انگورخانگی (به اندازه‌ای که شیر ببندد) به آن اضافه نمایید. بعد از گذشت نیم تا یک ساعت، در کیسه پارچه‌ای ریخته و آب آن را جدا کنید. به این آب، ماء الجبن گفته می‌شود که مرتب باید هر نیم تا يك ساعت مقداری از آن را با گاز استریل به صورت تامپون داخل رحم قرار دهید تا خونریزی بند آید.( این مورد برای دوشیزگان توصیه نمیشود)
5- بادکش زیر سینه‌ها و بستن دستها از شانه تا کف دست ها و پاها از ران تا مچ با باند کشی هر 2-1 ساعت به مدت 10-5 دقیقه تا بند آمدن کامل خونریزی
6ـ ریختن 1 قاشق غذاخوری پودر طباشیر داخل یک لیوان عرق بید مشک بعد هر وعده غذایی استفاده شود.
7- استفاده از سویق عدس یا عدس پخته مناسب است. برای تهیه سویق عدس، عدس را آبپز کنید و در ماهیتابه بدون روغن تفت دهید. سپس آن را پودر کرده و هر 4-2 ساعت 1 قاشق غذاخوری میل شود. برای تهیه عدس پخته، عدس را آپز کنید و بکوبید. هر 4-2 ساعت، 3 قاشق غذاخوری میل شود.
8- در صورت عدم مشکل معده استفاده از عناب هر 2-1 ساعت 1-2 عدد
9- استفاده از قرص خونساز روزی 2 تا 4 عدد.
10- استفاده از آب آهن تاب در تمام غذاها و نوشیدنیها مرتب و مداوم.

نوشتن دیدگاه


نماد اعتماد الکترونیکی

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌ باشند و فعالیت‌ های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده توسط سایت با مجوز نشر از صاحب امتیاز اثر می باشد.

خبرنامه