با سلام لطفادرخصوص درمان بیماری سیلیاک درطب سنتی و درستی ممنوعیت دایمی بیمارازمصرف نان وجو وفراورده های آن توضیح دهید.

باسلام

در طب سنتی بیماریها به امراض مفرد و مرکب تقسیم میشوند. یکی از انواع بیماریهای مرکب،مرض صفایح(صفحه ها) است.در این بیماریها،سطحی از بدن که باید پرزدار باشد،صاف شده ویا سطحی از بدن که باید صاف  باشد پرز دارشده است.

در بیماری سلیاک پرزهای روده ای دچار کاهش شده اندو سطوح روده که باید پرزدار باشد،صاف گردیده است.پس بیماری سلیاک جزء بیماریهای صفایح از امراض مرکب است.دراین بیماری به علت آسیب در پرزهای روده کوچک در جذب مواد مغزی اختلال ایجاد میشود.

پروتئین موجود در در گندم و جو و بعضی از حبوبات و جو دوسر در بدن این افراد مواد زائد ایجاد میکند که موجب میشود پرزهای روده بیشتر آسیب ببیند.بنابراین فرد دچار دفع بیش از حد مواد غذایی از بدن و سوء تغذیه میشود.گاهی به دنبال برخی عفونتها و استرسهای روانی مواد زائد در بدن تجمع میابد که به پرزهای روده آسیب میزنند و علایم بیماری سلیاک در فرد ایجاد مینمایند.

مهمترین علایم بیماری: دردهای تکرار شونده شکمی، اسهال چرب، کاهش وزن، کم خونی، نفخ، خستگی، آفتهای دهانی، تاخیر رشد، نامنظمی عادات ماهانه، افسردگی

برای کنترول علایم بیماری: پرهیز از گندم و جو و جو دو سر و...+ تدابیر پرهیزات عمومی که در قسمت خدمات سایت قسمت تدابیر موجود میباشد.

درصورت تمایل به دریافت رژیم غذایی و دارو لطفا فرم شرح حال بیماری که شرحش در قسمت درباره ما سایت وجود دارد را پر کرده وبرای ما ارسال کنید.

 

نماد اعتماد الکترونیکی

تمامی كالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌ باشند و فعالیت‌ های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس ماده 23 قانون حمایت از حقوق مولفان، کلیه آثار ارائه شده توسط سایت با مجوز نشر از صاحب امتیاز اثر می باشد.

خبرنامه